ERIMA kézilabda U10 lány
[2013.03.08.]

Az Országos ERIMA Bajnokság U10-es megyei döntőjén U10 lány kézilabda csapatunk 5. helyezést ért el.

Eredmény:
I. Hatvan
II. Gyöngyös
III. Eszterházy Eger
IV: Heves
V. Kemény, Eger

A csapat tagjai: Bozsó Szonja, Nagypál Zsanett, Juhász-Buday Brigitta(4.a), Molnár Dominika, Magi Boglárka, Gál Szonja, Bray Isabelle(4.c), Kászonyi Petra, Bozsik Csenge, Bozsik Lili, Saját Sára, Albert Flóra, Répászky Renáta(4.d)

Szerző: Lakatos Tamás




Játékos sportdélután a leendő testnevelés tagozatosak részére
[2013.03.05.]

Iskolánk játékos sportdélutánt szervez a leendő 1. osztályos, testnevelés tagozatra jelentkezők részére.

A foglalkozás időpontja:
2013. március 12. délután 15:00

Szerző: Márky Vilmos




U10 Fiú Kézilabda
[2013.02.25.]

U10-es Fiú kézilabda csapatunk 2-ként továbbjutott az Erima Országos Kézilabda Gyermekbajnokságban.
Eredmény:
I. Gyöngyösi KK
II. Kemény Ferenc Sportiskola és Ált. Isk.
III. SBS Eszeterházy Eger SZSE

A csapat tagjai: Ádám Attila, Bajzát Máté, Kiss Kristóf, Tasi Márk, Osváth Kornél, Seregi Gergő, Tóth Keve (4.a), Hasilló Zoltán, Hliva Márk, Balogh Martin, Barta Bence, Szakács Olivér, Nagy Patrik, Szabó Máté, Marsa Benjámin (4.d)


Szerző: Lakatos Tamás




Sporteredmények
[2013.02.11.]




Szerző: Márky Vilmos




Legújabb sporteredmények
[2012.10.17.]

ORSZÁGOS DUATLON „B” KATEGÓRIÁS DIÁKOLIMPIA
2012. OKTÓBER 13. SZEKSZÁRD


I. korcsoport fiúk: Csapat 1. helyezés 1. Forgács Richárd
2. Kormos Kristóf
5. Révész Gergely Péter
32. Ráduly Marcell

Egyéni: 44. Krizsai Bence
Felkészítő tanár: Fejes Adrian


II. korcsoport fiúk: Csapat 3. helyezés 5. Szőllősy Áron Máté
21. Juhász Ádám
47. Fehér Kristóf Sándor
57. Horváth Tamás
Felkészítő tanár: Fejes Adrian

II. korcsoport lányok: Csapat 7. helyezés. 33. Deboyser Katrin Marie
37. Király Lili Dóra
42. Forgács Fanni
62. Kaló Gréta
Felkészítő tanár: Horváthné Patkó Beáta

III. korcsoport fiúk: Csapat 1. helyezés 4. Tóth Kornél
15. Szőllősy Richárd
17. Révész András
33. Weiner Márton
Felkészítő tanár: Kékesi László

III. korcsoport lányok: Csapat 3. helyezés: 13. Kékesi Borbála
16. Huszti Vanda
27. Rompos Dóra Bernadett
37. Tóth Anna Boglárka
Felkészítő tanár: Kékesi László

IV. korcsoport fiúk: Egyéni 6. Révész Tamás

IV. korcsoport lányok: Csapat 1. helyezés 6. Tóth Laura
11. Bezzeg Dorina
21. Darai Lili
38. Szalontay Dorina
Felkészítő tanár: Fejes Adrian


Atlétika Diákolimpia
Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság
Országos Döntő , Budapest , Puskás-Stadion

Fiú magasugrás : 1.hely
Nagy Roland 8.b 165 cm
Linkecs Patrik 8.b 155 cm
Szeles Bálint 8.b 155 cm
Erdélyi Bence 8.b 150 cm
Hasilló Norbert 8.b 145 cm

Fiú távolugrás: 3.hely
Erdélyi Bence 8.b 520 cm
Nagy Roland 8.b 512 cm
Mester Dávid 8.b 511 cm
Szeles Bálint 8.b 510 cm
Linkecs Patrik 8.b 455 cm

Fiú súlylökés : 5.hely
Bartók Krisztián 8.c 11,31 m
Linkecs Patrik 8.b 10,76 m
Mátyás Martin 8.b 10,23 m
Mester Dávid 8.b 8,59 m
Erdélyi Bence 8.b 8,51 m

Leány magasugrás: 6.hely
Darai Lili 7.b 135 cm
Szabó Dorottya 8.b 130 cm
Bóta Linett 6.c 130 cm
Nemes Bernadett 8.b 125 cm
Semperger Dóra 6.O 120 cm

Leány távolugrás: 8.hely
Szabó Dorottya 8.b 452 cm
Semperger Dóra 6.O 449 cm
Tóth Laura 7.b 421 cm
Horváth Alma 7.b 411 cm
Kaló Dóra 8.b 409 cm
10 x 200 m váltó : 3.hely 4:40,66 p
Semperger Dóra 6.O
Nagy Roland 8.b
Kaló Dóra 8.b
Marján Dávid 8.b
Darai Lili 7.b
Erdélyi Bence 8.b
Tóth Laura 7.b
Szeles Bálint 8.b
Szabó Dorottya 8.b
Mester Dávid 8.b


Szerző:




Sportnapközi
[2012.05.07.]

Iskolánk idén is megszervezi a nyári sportnapközit.
Részletes felhívás ...


Szerző: Márky Vilmos




Lány Labdarúgás
[2012.04.25.]

2012.04.25. Mátraderecske
IV. kcs-os Lány labdarúgás Megyei Döntője

Végeredmény:
1, Mátraderecske
2, Bélapátfalva
3, Füzesabony
4, Eger, Kemény
5, Hatvan
6, Pétervására

Csapattagok:
Tietze Kitti (kapus), Tóth Fanni, Huszti Dóra, Soós Vivien (8.b), Koós Kitti, Erdődi Mónika (7.c), Tóth Laura, Bezzeg Dorina, Szalontay Dorina (6.b), Nagy Adrienn (5.c)

Szerző: Lakatos Tamás




Szivacskézilabdás bronz
[2012.04.11.]

Március 30-án került megrendezésre a Heves Megyei Szivacskézilabda U9-es Fiú Megyei Döntője Gyöngyössolymoson.

A 3.a és 3.d osztályos fiúk nagy küzdelemben szerezték a 3. helyet.

Végeredmény:
I. Gyöngyös
II. Gyöngyössolymos
III. Eger, Kemény
IV. Hatvan
V. Eger, Eszterházy

A csapat tagjai:
Ádám Attila, Bajzát Máté, Kiss Kristóf, Osváth Kornél, Seregi Gergő, Tasi Márk, Tóth Keve (3.a), Balogh Martin, Hasilló Zoltán, Szakács Olivér (3.d).

Szerző: Lakatos Tamás




Megyei bronz
[2012.03.26.]

Március 23-án rendezték Gyöngyösön a IV. kcs-os Fiú Kézilabda Megyei Diákolimpiai Döntőjét, ahol 3. helyezést ért el iskolánk csapata.

Végeredmény:
1. Füzesabony
2. Heves
3. Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola
4. Ecséd
5. Hatvan
6. Markaz

A csapat tagjai: Molnár Martin, Féder Richárd, Faragó Dávid, Kis Barnabás, Tréba Soma, Posta Bence, Lakatos Bence (8.b), Cziczelszki Richárd (8.c), Nagy Dominik (7.a), Bartók Levente (6.b)

Szerző: Lakatos Tamás




Megyei ezüst
[2012.03.26.]

Március 22-én rendezték Gyöngyösön a IV. kcs-os Lány Kézilabda Diákolimpiai Döntőt, ahol a 7-8. évfolyamos lányok 2. helyezést értek el.

Végeredmény:
1. Heves
2. Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola
3. Füzesabony
4. Ecséd

A csapat tagjai: Tietze Kitti, Huszti Dóra, Utasi Fanni, Tóth Fanni (8.b), Mélypataki Veronika (7.a), Koós Kitti, Kuli Szimonetta (7.c), Tóth Laura, Kékesi Borbála (6.b), Képes Cintia (Ostoros)

Szerző: Lakatos Tamás




Városi Kézilabda Diákolimpia
[2012.03.06.]

Iskolánk III. és IV. kcs-os lány és fiú kézilabda csapata is megnyerte a Városi Kézilabda Diákolimpiát, így mind a 4 csapat továbbjutott a Megyei Döntőbe.
A III. kcs-os megyei döntőt Egerben rendezik, míg a IV. kcs-os megyei döntőt Gyöngyösön fogják megrendezni.
Sok sikert csapatainknak!!!

Szerző: Lakatos Tamás




Kemény Ferenc Kupa
[2011.11.27.]

2011. november 25-én került megrendezésre a Kemény Ferenc Labdarúgó Torna, a 2003-2004-ben született diákok részére.A résztvevő csapatok az " olimpiai " iskolák köréből kerültek ki.

1. Kemény F. Sportiskola és Ált.Isk.
2. Zuglói Hajós A.Ált.Isk.,Bp.
3. Mező F.Tagiskola, Mezőkövesd
4. Grosics Gy.Ált.Isk.és Sportisk., Bp.
5. Szent-Györgyi A. Ált. Isk., Bp.
6. Bozsik J.Ált.Isk.,Szőny
7. Hajós A.Ált.Isk. XX.ker.,Bp.

Lejtechnikásabb játékos: Kerékgyártó Csaba Mezőkövesd
Legjobb kapus: Nagy-Jánosi Bence,Bp.Grosics
Gólkirály: Sós Máté Eger

A győztes csapat tagjai: Horváth Tamás, Balogh Dániel, Juhász Ádám, Sós Máté, Kali Csanád (2.b),Rab Kristóf, Fehér Kristóf, Tóth Olivér, Mészáros Móric (2.c ),Gyetván Márk (1.b).

Szerző: Fejes Adrian




10X200m-e váltófutás
[2011.10.29.]

2011. október 27-én került megrendezésre az 1956-os események tiszteletére,az osztályonkénti 10X200m-es váltófutás.

1-2.oszt. 3-4.oszt.

1. 2.b 1. 4.b
2. 2.c 2. 3.d
3. 1.b 3. 3.b
4. 2.a 4. 4.a
5. 1. a 5. 4.c
6. 1.c 6. 3.c
7. 3.a

5-6.oszt. 7-8.oszt.

1. 6.b 1. 7.b
2. 5.b 2. 8.b
3. 6.c 3. 8.a
4. 5.c 4. 7.a
5. 5.a 5. 7.c
6. 6.a 6. 8.c

A süteményeket és a tortákat a diáksport egyesületünk biztosította.

Szerző: Fejes Adrian




Országos duatlon diákolimpia
[2011.10.23.]

2011.október 15-én, Balassagyarmaton került megrendezésre az országos duatlon "B" kategóriás döntő.Várakozáson felül szerepeltek diákjaink, köszönhetően az új országúti kerékpároknak és nem utolsósorban kiváló álláképességüknek.

I.kcs. fiú csapat 3.helyezés
Szőllősy Áron,Kormos Kristóf, Horváth Tamás, Juhász Ádám(2.b),Fehér Kristóf(2.c)

II.kcs. fiú egyéni 1.helyezés
Szőllősy Richárd(5.b),24.Révész András(4.a)

III.kcs.lány csapat 1.helyezés
Tóth Laura,Kitty Deboyser,Liptai Enikő,Kékesi Borbála(6.b)

III.kcs.fiú csapat 9.helyezés
Tóth Krisztián,Juhász Péter(5.b),Bartók Levente,Pásztori Péter(6.b)

IV.kcs.fiú egyéni
24.Révész Tamás(7.a),28.Kiss Botond Levente(8.b)

Szerző: Fejes Adrian




Szeles ezüst!
[2011.06.13.]

4 csapat részvételével rendezték meg 2011.06.09-én Dunaújvárosban a IV.kcs-os Lány Országos Sulipóló Döntőt.

Lányaink lassan ébredtek a hosszú utazásból, ugyanis 5:1-re kikaptak a későbbi győztes Szentestől. A 2. mérkőzésen nagyszerű teljesítménnyel döntetlent, 4:4-et játszottak Szombathellyel. A lányok helyezése az utolsó, hazaiak elleni mérkőzéstől függöt.
Ha kikapnak 4., ha csak 7 góllal győznek 3., de ha 8 góllal vagy annál többel nyernek akkor 2. helyet szerezhetik meg.
Eger-Dunaújváros 11:0!!!

Végeredmény:
1. Szentes
2. Eger
3. Szombathely
4. Dunaújváros

A csapat tagjai: Herczeg Bettina (8.c), Papp Karolina, Deboyser Sylvie (8.b), Huszti Dóra, Tietze Kitti, Soós Vivien, Utasi Fanni, Kovács Barbara (7.b), Vályi Vanda, Kékesi Borbála (5.b)



Szerző: Lakatos Tamás




Jövőre jobb lesz! Kézilabda Országos Elődöntő
[2011.05.10.]

2011.05.06. Nyíregyháza
IV.kcs-os Országos Elődöntő Fiú Kézilabda

Eredmény:
1. Nyíregyháza
2. Balmazújváros
3. Békéscsaba
4. Eger

Csapattagok: Jenei Dávid, Tóth Patrik, Dorkó Alex, Farkas Csaba, Posta Bence, Molnár Martin, Ipacs Dominik, Féder Richárd, Kis Barnabás, Tréba Soma, Lakatos Bence, Galuska Áron, Cziczelszki Richárd, Farkas Bence

Szerző: Lakatos Tamás




III.kcs-os megyei kézilabda diákolimpia
[2011.05.07.]

Füzesabonyban találkoztak, 1998-1999-ben születettek, Heves megye legjobb kézilabda csapatai.Iskolánk csapatában sajnos csak egy 1998-as születésű tanuló volt, de így is sikerült az ezüstérmet megszerezni a fizikálisan sokkal erősebb Füzesabony mögött.
1. VIK, Füzesabony
2. Kemény F.Ált.Isk.
3. Nagy Gy.Ált.ISk., Gyöngyössolymos
4. Óhatvani Ált.Isk., Hatvan
5. HVNOI, Heves
Csapattagok: Nagy Dominik 6.a, Bartók Levente, Bettembuk Gábor, Kovács Ádám, Rázsi Armand,Nagy Bence, Alter Máté,Kriston-Kőműves Csongor, Menyhárt Péter, Boros Dominik, Domán Donát 5.b, Mikuska Levente 5.a

Szerző: Fejes Adrian




Megyei labdarúgás diákolimpia I.kcs.
[2011.05.07.]

2011. május 6-án került megrendezésre a legkisebbek(2002-2001-es születésűek)labdarúgás megyei diákolimpiája, az egri műfüves pályán.A 7 csapatos döntőben 3. helyezést értek el iskolánk tanulói, akik jobbára a fiatalabb évjáratból kerültek a csapatba.
1. Felsővárosi ÁLt.Isk., Gyöngyös
2. Óhatvani Ált.Isk., Hatvan
3. Kemény F.Ált.Isk., Eger
4. HVNOI, Heves
5. ÁLt.Isk., Szihalom
6. Petőfi S.Ált.Isk., Bélapátfalva
7. III.András Ált.Isk., Domoszló
A csapattagok: Szakács Olivér 2.d, Trenka Dominik, Csathó Márk 2.b, Sós Máté, Juhász Ádám, Horváth Tamás, Balogh Dániel 1.b, Rab Kristóf, Fehér Kristóf, Tóth Olivér 1.b

Szerző: Fejes Adrian




Lány labdarúgás
[2011.05.03.]

IV.kcs-os labdarúgó lányaink sajna kevés sikerrel, de annál vidámabban 4. helyezést értek el a megyei döntőn, Mátraderecskén.
A csapat tagjai:
Bartók Kinga, Pásztor Noémi, Tietze Kitti, Soós Vivien, Emődi Mónika, Koós Kitti, Tóth Laura, Bezzeg Dorina, Szalontay Dorina, Képes Cintia.

Szerző: Lakatos Tamás




Olimpiai atlétika verseny
[2011.05.03.]

Már sokadik éve megrendezésre került Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban az Olimpiai Iskolák Országos Atlétikai versenye, ahol iskolánk tanulói 13 iskola közül a 3. helyezést érték el. Minden évfolyamból 1-1 fiú és lány indult a versenyen. Tanulóinknak 4 versenyszámban kellett helytállniuk: 60m síkfutás, kislabdahajítás, távolugrás és 8x50m-es váltófutás.
A csapat tagjai:
Lányok: Safrankó Sára, Cziczelszki Noémi, Kovács Hanna, Deboyser Kitti, Gyenge Tekla, Szabó Dorottya, Tietze Kitti, Sohajda Eszter.
Fiúk: Szőllősy Áron, Csathó Márk, Szőllősy Richárd, Almási Bence, Bettembuk Gábor, Erdélyi Bence, Ipacs Dominik, Dorkó Alex.


Szerző: Lakatos Tamás




Ezüstérmes focisták
[2011.04.13.]

IV. kcs-os Városi Fiú Labdarúgó Diákolimpia, Eger

Eredmény:
1. Felsőváros
2. Dr. Kemény Ferenc Ált. Isk.
3. Lenkey
4. Pásztorvölgy
5. Szent Imre

A csapat tagjai: Pál Gábor (kapus), Dorkó Alex, Farkas Csaba, Szabó Miklós, Varga Zsombor, Bocsi Kristóf, Drengubák Richárd, Farkas Dániel, Molnár Mátyás, Molnár Martin, Féder Richárd, Ipacs Dominik, Rózsavölgyi Zoltán, Lakatos Bence, Kis Barnabás, Tréba Soma, Faragó Dávid

Szerző: Lakatos Tamás




Bronzérmes lányok
[2011.04.13.]

2011. március 25.
Megyei Lány Kézilabda Diákolimpiai Döntő, Heves

Eredmény:
1. Heves
2. Füzesabony
3. Eger, Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola
4. Ecséd

A csapat tagjai: Koós Kitti (kapus), Tietze Kitti, Huszti Dóra, Soós Vivien, Utasi Fanni, Tóth Fanni, Czibik Georgina, Erdődi Mónika, Horváth Lili, Képes Cintia

Szerző: Lakatos Tamás




Megyei bajnokok a fiúk!
[2011.04.13.]

2011. március 24. Megyei Fiú Kézilabda Diákolimpiai Döntő, Heves

Eredmény:
1. Eger, Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola
2. Heves
3. Füzesabony
4. Ecséd
5. Markaz
6. Felsőtárkány

A csapat tagjai: Jenei Dávid, Posta Bence (kapusok), Farkas Csaba, Tóth Patrik, Molnár Martin, Féder Richárd, Ipacs Dominik, Kis Barnabás, Tréba Soma, Galuska Áron, Lakatos Bence, Cziczelszki Richárd

Szerző: Lakatos Tamás




JUTALMAZÁSI ÜNNEPSÉG
[2011.02.18.]

KIEMELKEDŐEN SZEREPLŐ ISKOLÁK JUTALMAZÁSI ÜNNEPSÉGE

Budapest, 2011. január 20.
2011. január 20-án Budapesten, a Magyar Sport Háza Konferenciatermében került sor a 2009/2010. tanévi diákolimpiai országos döntőkön kiemelkedően szereplő oktatási intézmények díjátadó ünnepségére, mely rendezvényen az I-IV. korcsoport versenyében 17, a 200 fős tanulólétszám alatti kis iskolák közül 4, az V-VI. korcsoport versenyében 15 oktatási intézmény képviselői kaptak meghívást.

Az elmúlt tanévi felmenő rendszerű diákolimpiai országos döntőkön az I-VIII. helyezettek részesültek pontozásban, így az I-IV. korcsoport versenyein 479, az V-VI. korcsoport versenyein 302, míg a "kis iskolák" országos döntőjén 59 oktatási intézmény szerzett legalább egy pontot.

Megtisztelte az ünnepséget Balogh Gábor, a Magyar Köztársaság Miniszterelnökének sporttanácsadója, Szekeres Pál, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Sport Államtitkárságának helyettes vezetője, Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, valamint a sport és társadalmi élet számos képviselője.
Deák György, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke köszöntőjében kihangsúlyozta az iskolai sport jelentőségét, és a Magyar Diáksport Szövetség sokrétű tevékenységét.
Köszöntötte az iskolákat Szekeres Pál, aki kihangsúlyozta, hogy huszonöt százalékkal több állami támogatásban részesül az iskolai és diáksport. Kiemelte, nemcsak olimpiai érmek számában kell gondolkodnunk, hanem népegészségügyi szempontból is fontos a testnevelők munkája.
Molnár Zoltán gratulált az intézmények vezetőinek, testnevelőinek, és kérte őket kiemelkedő szakmai munkával segítsék a tanulóifjúság egészségre nevelését, a leendő olimpikonok kiválasztását.
A 36 díjazott iskola képviselői Balogh Gábor, Szekeres Pál, Molnár Zoltán, Deák György uraktól, valamint Daragó Lászlóné és Martinek János MDSZ alelnököktől vehették át az elismerő okleveleket, és a NEFMI jóvoltából biztosított sportszervásárlási utalványokat.
A díjátadót a meghívott iskolák tanulóiból kiválasztott műsor is színesítette, bizonyítva ezzel, hogy nemcsak a sport, de a kultúra és a művészet területén is magas szintű oktatás folyik ezekben az intézményekben.
A vendégek és meghívottak Károly Gitta, a nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Diákotthon tanulójának énekszámait, Bálint Anna és Szabó Hanna, az egri Eszterházy Károly Gyakorlóiskola tanulóinak táncbemutatóját, Horváth Alma, az egri Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola kisdiákjának prózamondását, Ganyu Viktória, a püspökladányi Többcélú Nevelési, Oktatási Intézmény Petritelepi Általános Iskolai Tagintézmény növendékének szavalatát láthatták és hallhatták. A műsorszámokat Divéki Luca, Kertész Olívia, Al-Salty Dália, Tolnai Kleopátra a budapesti Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet tanulóinak tornabemutatója zárta.
Az Általános Iskolák közötti versenyben 7. helyezést ért el a Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola

tovább ...

Szerző: Márky Vilmos




Olimpiai Iskolák Úszóversenye
[2010.09.29.]

Fiúk:
100 m gyorsúszás
5.Benkő Tamás(7.a)1:10,13

100 m hátúszás
1.Gledura Benjámin(5.b)1:19,71

100 m mellúszás
3.Kripkó Ádám(5.b)1:29,20

100 m pillangóúszás
2.Holló Balázs(5.b)1:17,48

4x50 m vegyes váltó
2.Dr.Kemény F.Ált.Isk.2:25,15

Lányok:
100 m gyorsúszás
2.Vályi Vanda(5.b)1:05,99

100 m hátúszás
3.Tietze Kitti(7.b)1:25,04

100 m mellúszás
2.Utasi Fanni(7.b)1:39,88

100 m pillangóúszás
4.Huszti Dóra(7.b)1:25,73

4x50 m vegyes váltó
2.Dr.Kemény F.Ált.Isk.2:36,71

Pontverseny végeredménye:

1.Csík F.Ált.Isk. 112 pont
2.Dr.Kemény F.Ált.Isk. 102 pont
3.Hajós A.Ált.Isk.,Gödöllő 78 pont
4.Hajós A.Ált.Isk.,Bp.XIV. 71 pont
5.Csanádi Á.Ált.isk. 69 pont
6.Kolonics Gy.Ált.Isk. 56 pont
7.Papp B.Ószőlői Ált.Isk. 32 pont
8.Szent-Györgyi A.Ált.Isk. 29 pont
9.Mező F.Tagiskola,Mezőkövesd 15 pont
9.Hajós A.Ált.Isk.Bp.XX. 15 pont


Szerző: Fejes Adrian




Jó tanuló - jó sportoló
[2010.09.05.]

Eger Ünnepének rendezvény sorozatának egyik megállója lesz a városi "Jó Tanuló - Jó Sportoló" díj átadása.Az idén iskolánk két tanulója is elnyerte ezt a díjat.Gledura Benjámin és Kripkó Ádám 5.b osztályos gyerekek.A díjat 2010.szept.17-én 16 órakor,a Dobó téren, vehetik át Habis László Polgármester Úrtól.

Szerző: Fejes Adrian




Megyei atlétika diákolimpia
[2010.05.31.]

Szép eredményekkel zárultak a megyei diákolimpiai döntők,melyek helyszíne a Leányka úti atlétikai pálya volt.Az időjárás azonban nem mindig kedvezett,hol esett az eső, hol pedig fújt a szél,vagy éppen őszi hideg dermesztette az izmokat.
Eredmények:
II.kcs.3 próba lányok

1.Hunyadi M.Ált.Isk. ,Eger
2.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
3.Dr.Kemény F.Ált.Isk.,Eger
4.Tarnaőrs-Boconád ÁMK
5.Országh K.Ált.Isk.,Sirok
6.Figedy J.Ált.Isk.,Noszvaj
7.Nagy Gy.Ált.Isk.,Gyöngyössolymos
8.Teleki B.Ált.Isk.,Füzesabony
Csapattagok:Gyenge Tekla,Sebők Petra,Balázs Tamara 4.c,Horváth Alma,Darai Lili 4.b,Barna Gréta 5.b

II.kcs.3 próba fiúk

1.HVNOI,Heves
2.Hunyadi M.Ált.Isk.,Eger
3.Dr.Kemény F.Ált.Isk.,Eger
4.Nagy GY.Ált.Isk.,Gyöngyössolymos
5.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
6.Országh K.Ált.Isk.,Sirok
7.Magyary K.Ált.Isk.,Kerecsend
Csapattagok:Gledura Benjamin,Holló Balázs,Bettembuk Gábor,Kovács Ádám,Pásztori Péter 4.b,Major Alex 4.c


III.kcs.4 próba lányok

1.HVNOI,Heves
2.Dr.Kemény F.Ált.Isk.,Eger
3.Arany J.Ált.Isk.,Gyöngyös
4.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
5.Ált.Isk.,Kompolt
6.Körzeti Ált.Isk.,Bélapátfalva
CSapattagok:Tietze Kitti,Utasi Fanni,Kaló Kinga,Kovács Barbara 6.b,Deboyser Sylvie Julie 7.b,Szabó Dorottya 5.b.

III.kcs.4 próba fiúk

1.Dr.Kemény F.Ált.Isk.,Eger
2.Arany J.Ált.Isk.,Gyöngyös
3.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
4.HVNOI,Heves
5.Magyary K.Ált.Isk.,Kerecsend
Csapattagok.Ipacs Dominik,Féder Richárd,Molnár Martin 6.b,Nagy Attila 7.c,Cziczelszki Richárd 6.c,Nagy Roland 5.b.

IV.kcs.5 próba lányok

1.Dr.Kemény F.Ált.Isk.,Eger
2.Széchenyi I.Ált.Isk.,Gyöngyöshalász
3.Figedy J.Ált.Isk.,Noszvaj
4.HVNOI,Heves
5.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
6.Ált.Isk.,Mezőtárkány
Csapattagok:Szabó Adrienn,Kovács Judit,Bartók Bianka,Perge Borbála,Kövesdi Fanni 8.b,Irgovocs Cintia 7.b.

IV.kcs.5 próba fiúk

1.Dr.Kemény F.Ált Isk.,Eger
2.HVNOI,Heves
3.Mikszáth K.Ált.Isk.,Erdőtelek
4.Arany J.Ált.Isk.,Gyöngyös
5.Óhatvani Ált.Isk.,Hatvan
6.Ált.isk.,Kompolt
7.Nekcsei D.Ált.Isk.,Gyöngyöspata
8.Magyary K.Ált.Isk.,Kerecsend
Csapattagok:Papp Mátyás,Bölkény Balázs,Molnár Tamás 8.b,Karanyicz József 8.o,Gyenge Ádám 7.a,Szabó Miklós 7.b.

Egyéni versenyek III. és IV.kcs.
Továbbjutottak az országos döntőre:
Tietze Kitti 6.b - 60m,kislabdahajítás
Ipacs Dominik 6.b - 60m
Nagy Attila 7.c - 600m,távolugrás
Molnár Martin 6.b -magasugrás
Linkecs Patrik 5.b - magasugrás
Szabó Adrienn 8.b - 300m
Kovács Lilla 8.b - kislabdahajítás
Papp Mátyás - távolugrás
Vojtekovszki Márton - Magasugrás
4X100m váltófutás fiúk és a lányok is.(Papp.Bölkény,Gyenge,Karanyicz,Szabó,Perge,Irgovics,Sohajda)



Szerző: Fejes Adrian




Olimpiai Iskolák atlétika versenye
[2010.05.05.]

Az olimpiai iskolák tanulói atlétikai versenyszámokban vetélkedtek ápr. 29-én a Puskás Ferenc Stadionban. A verseny kezdete előtt Németh Imre (kalapácsvető és a stadion alapítója) bronz szobránál a tanárok és a diákok koszorúkat helyeztek el tiszteletük jeléül.224 általános iskolás(1-8.oszt.) küzdött a pontokért 60 m-es síkfutásban,távolugrásban,kislabdahajításban és a 8x50 m-es váltófutásban.Iskolánk csapata remek teljesítményt nyújtott,mindössze 1 ponttal csúsztunk le a dobogó második fokáról és így a bronzérmet akasztották tanulóink nyakába. Kulcsár Gergely ezüstérmes atléta és Szlatényi György MOA tanácstag adták át az érmeket.
A résztvevő iskolák száma:14
Végeredmény:
1.Újbudai Grosics Gyula Sport Ált.Isk.
2.Hajós Alfréd Ált. Isk.-Gödöllő
3.Dr. Kemény Ferenc Ált.Isk.-Eger
4.Kolonics György Ált.Isk.
5.Mező Ferenc Tagiskola-Mezőkövesd
6.Németh Imre Ált.Isk.-Zugló
7.Hajós Alfréd Ált.Isk.-Zugló
8.Papp Bertalan Ált.Isk.-Tiszaföldvár
9-10.Bozsik József Ált.Isk.-Komárom
9-10.Csanádi Árpád Ált.Isk.-Budapest
11.Csik Ferenc Ált. Isk.-Budapest
12.Hajós Alfréd Ált. Isk.-Pesterzsébet
13.Lemhényi Dezső Ált. Isk.-Sashalom
14.Szent-Györgyi Albert Ált. Isk.-XVI.ker.

Csapattagok:Cziczelszki Noémi,Csathó Márk,Németh Veronika,Szőllősy Richárd,Deboyser Kitti,Tóth Krisztián,Gyenge Tekla,Gledura Benjámin, Erdélyi Bence,Szabó Dorottya,Tietze Kitti,Ipacs Dominik,Irgovics Cintia,Szabó Miklós,Szabó Adrienn,Papp Mátyás

Szerző: Horváthné Patkó Bea




Megyei labdarúgás diákolimpia IV.kcs.
[2010.04.20.]

2010.április 19-én rendezték meg,Bélapátfalván, az 1995-96-os korosztály számára a megyei döntőt.Az éjszakai és nappali esőzések után irreális salakos pálya fogadta a résztvevőket.A játékot inkább iszapbirkózásnak vagy vizilabdának nevezhettük,de a végeredményt mégis labdarúgásban hírdettek.

1. Óhatvani Óvoda és Ált.Isk.
2. Dr.Kemény F.Ált.Isk.
3. Berze N.J.Ált.Isk.,Besenyőtelek
4. H.V.N.O.I. Heves

Csapattagok:Dorkó Alex,Farkas Csaba 7.c,Szabó Miklós,Varga Zsombor,Bocsi Kristóf,Molnár Mátyás,Drengubák Richárd,Parádi Bence 7.b,Dudás Dániel,Bölkény Balázs,Ladányi Erik,Molnár Tamás,Papp Mátyás,Tóth Dániel 8.b.

Szerző: Fejes Adrian




Városi labdarúgás diákolimpia II.kcs.
[2010.04.20.]

Befejeződött a II.kcs-os(1999-2000)városi labdarúgás diákolimpia.

1. Pásztorvölgyi Ált.Isk.
2. Dr.Kemény F.Ált.Isk.
3. Szent Imre Róm.Kat.Ált.Isk.

Csapattagok:Román Ádám 3.a,Montvai Marcell,Dobos Péter,Kelemen Balázs,Kovács Olivér,Juhász Péter,Tóth Krisztián 3.b,Bartók Levente,Holló Balázs,Gledura Benjámin,Alter Máté,Rázsi Armand 4.b.

Szerző: Fejes Adrian




Labdarúgás megyei elődöntő IV. kcs.
[2010.04.14.]

2010.április 12-én Egerben rendezték meg az 1996-1995-ös korosztály számára a nagypályás megyei elődöntőt.Az esős idő sem zavarta a csapatokat,mert a műfüves pályán zajlottak a mérkőzések.

Eredményeink:
Eger - Mátraballa 9:1
Eger - Besenyőtelek 6:1

1. Dr.Kemény F. Ált.Isk.,Eger
2. Berze N.J.Ált.Isk.,Besenyőtelek
3. Magyary K.Ált.Isk.,Kerecsend
4. Mátraderecske-Mátraballa Óvoda és Ált.isk.

Csapattagok: Dorkó Alex,Farkas Csaba 7.c,Bocsi Kristóf, Drengubák Richárd, Molnár Mátyás, Varga Zsombor, Szabó Miklós 7.b, Bölkény Balázs, Dudás Dániel, Ladányi Erik, Molnár Tamás, Papp Mátyás, Tóth Dániel 8.b.

Az 1-2. helyezettek a megyei döntőbe jutottak, melynek időpontja április 19.,Bélapátfalva.

Szerző: Fejes Adrian




Olimpiai iskolák szivacskézilabda kupája
[2010.04.14.]

2010. április 13-án, Mezőkövesden, került megrendezésre II.korcsoportos lányoknak.Négy csapat részvételével, körmérkőzéses formában bonyolították le a versenyt.
Eredmények:
Eger - Gödöllő 9:11
Tiszaföldvár - Eger 2:23
Mezőkövesd - Eger 6:15

1. Hajós A.Ált.Isk.,Gödöllő
2. Dr.Kemény F.ÁLt.Isk.,Eger
3. Mező F.Ált.Isk.,Mezőkövesd
4. Papp B.Ószőlői Ált.Isk., Tiszaföldvár
Csapattagok:Varga Laura 3.b, Ladányi Luca 4.a, Horváth Alma, Kékesi Borbála, Darai Lili, Deboyser Kitti, Leibinger Aliz 4.b, Képes Cintia 5.o ostorosi tagisk.
A gólkirályi címet Horváth Alma nyerte el 23 találattal.

Szerző: Fejes Adrian




Kosárlabda
[2008.12.04.]

Az idén novemberben immár negyedik alkalommal rendeztük meg a hagyományos Szülők, Tanárok, Régi diákok, Mai diákok kosárlabda gálát. A jó hangulatú, küzdelmes mérkőzések végeredménye a következő lett:
I. hely: Régi diákok
II.hely holtversenyben: Szülők és a Tanárok
III.hely: Mai diákok

Köszönöm minden résztvevőnek a játékot és a segítséget!

Szerző: Kocsisné Nagy Erzsébet




Miniolimpia Kemény Ferenc nap alkalmából
[2008.11.24.]

Idén is megrendeztük a már hagyománnyá vált sportversenyt a környező óvodák nagycsoportos gyermekei részére. Iskolánk jelenlegi elsős tanulói segítettek abban, hogy a verseny jó hangulatban teljen el. Ezt sikerült is elérnünk, mivel minden játékban résztvevő gyermeket jól megmozgattunk és mosollyal az arcukon távoztak a rendezvényről. A jutalmazásban, ajándékozásban a DSE támogatta a munkánkat.
Emődi Gabriella és Patkó Bea

Szerző: Horváthné Patkó Bea




10x200m-es váltófutás 1956-os események emlékére
[2008.10.21.]

Idén is megrendeztük az 1956-os események emlékére a már népszerűvé és közkedveltté vált 10*200 m-es váltófutást iskolánk tanulóinak.
Eredmények:

1-2. osztály:

I. helyezés: 2.b
II. helyezés: 2.a
III. helyezés: 2.c
IV. helyezés: 1.b
V. helyezés: Ostoros
VI. helyezés: 1.a

3-4. osztály:

I. helyezés: 4.b
II. helyezés: 3.b
III. helyezés: 4.a
IV. helyezés: 3.c
V. helyezés: 4.c
VI. helyezés: 3.a
VII. helyezés: Ostoros

5-6. osztály:

I. helyezés: 6.b
II. helyezés: 6.a
III. helyezés: 5.b
IV. helyezés: 6.c
V. helyezés: 5.a
VI. helyezés: Ostoros
VII. helyezés: 5.c

7-8. osztály:

I. helyezés: 8.b
II. helyezés: 8.a
III. helyezés: 7.b
IV. helyezés: 7.a
V. helyezés: 8.c
VI. helyezés: Ostoros
VII. helyezés: 7.c

A versenyt a DSE támogatta.

Szerző: Horváthné Patkó Bea




Megyei Leány Torna Diákolimpia
[2008.02.15.]

Az idei tanév októberében kezdtük el a 2-3. osztályos lányokkal a felkészülést a torna edzéseken. Heti 2 alkalommal edzettünk. A lányok nagyon szorgalmasan dolgoztak a diákolimpia előtti hetekben, folyamatos harcot vívtak a csapatba kerülésért. A 6 tagú csapaton kívül még 3-an indultak versenyen kívül.
Végül IV. helyezést ért el a csapat. A lányok nagyon csalódottak voltak a végeredmény miatt, mert Ők már most nyerni szerettek volna. Mint tudjuk a torna sportágban idő kell ahhoz, hogy valamilyen sikeres eredményt érjünk el. Ők még csak 4 hónapja tornáznak és a nulláról kezdték, de már önmagukhoz képest is sokat fejlődtek. Megnyugtattam őket, hogy jövőre sokkal jobb eredményt érhetünk el szorgalmas munkával. Én maximálisan meg voltam elégedve az eredményükkel.

A verseny végeredménye:

I. hely: Szentgyörgyi Albert Ált. Isk.

II. hely: Felsővárosi Ált. Isk.

III. hely: Pásztorvölgyi Ált. Isk.

IV. hely: Dr. Kemény Ferenc Ált. Isk. (Németh Anna, Harangozó Gréta, Pető Lilla, Nagy Zsófia, Sebők Petra, Uri Teodóra, Sipeki Lili, Horváth Lili, Stokker Dalma)

Szerző: Horváthné Patkó Bea




A T L É T I K A Országos Döntő
[2007.10.14.]

BEFEJEZŐDŐTT AZ ATLÉTIKAI SZEZON!

Az év utolsó Országos döntőjén október 10-én az UTE Szilágyi úti stadionjában mérték össze az általános iskolák fiatal versenyzőik a sporttudásukat. Az egri KEMÉNY FERENC ÁLT. ISK. atlétáik folytaták jó szereplésüket. A mintegy tíz éve megrendezésre kerülő ügyességi csapatbajnokságon az idén is helyt álltak. Az iskola már többször is szerepelt az Országos Pontverseny előkelő helyén, ebben az évben is a KISKUNFÉLEGYHÁZA csapata mögött végzett, az ország legjobb iskolái között.

Ezek a sportolók mindegyike az EGRI VSI-ben sportol, és ez mérhető a teljesítményükön is.
Ezúton is köszönettel tartozunk az egri önkormányzat segítségének.

EREDMÉNYEK :

FIÚK:

Magasugrás 3. hely (Lőcsei Bence, Vígh Balázs, Bolyki Andor, Holló Henrik, Csákvári Dávid.)

Távolugrás 8. hely (Lőcsei Bence, Péceli András, Vígh Balázs, Holló Henrik, Csákvári Dávid)

Kislabdahajítás 4. hely (Szabó Patrik, Lőcsei Bence, Szert Balázs, Csákvári Ádám, Burgmann Rajmund)

LEÁNYOK

Magasugrás 6. hely (Kalina Kata, Obercián Anna, Balog Bettina, Fazekas Viktória, Sinkovits Lilla)

Távolugrás 7. hely (Kalina Kata, Obercián Anna, Pálok Dalma, Verhóczki Zsanett, Fazekas Viktória)

Súlylökés 12. hely (Balla Anett, Benczúr Zsóka, Pálok Dalma, Verhóczki Zsanett, Balog Bettina)

10 X 200 m VÁLTÓ 10. hely (Kardos József, Paczók Alex, Péceli András, Szert Balázs Szabó Patrik, Kalina Kata, Pálok Dalma, Obercián Anna, Verhóczki Zsanett, Balog Bettina

Szerző: Márky Vilmos




VERSENYKIÍRÁS
[2006.11.13.]

DR. KEMÉNY FERENC

TEREMLABDARÚGÓ – TORNA

VERSENYKIÍRÁSA


2006. november 24.


A verseny célja:

Olimpiai bajnokok és sportvezetők nevét viselő általános iskolák csapatai
részére versenyzési lehetőség biztosítása. Megemlékezés dr. Kemény Ferenc
halálának évfordulójáról. Az olimpiai eszmék ápolása. A sportág népszerűsítése.

A verseny védnökei:

Magyar Olimpiai Akadémia

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata

A verseny rendezői:

Agria-Komplexum Kft.

Városi Alapfokú Diáksport Bizottság

Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola és DSE

A verseny résztvevői:

Együttműködési megállapodás alapján meghívott iskolák fiú labdarúgócsapatai

Korosztály: 1995-ben vagy később született fiú tanulók

A verseny helye:
dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok

A verseny ideje:
2006. november 24. 8:30 óra

A csapatok létszáma:
5+1 és 4 cserejátékos

Mérkőzések ideje:
1X15 perc

Lebonyolítás rendje:


  • 1. forduló 2X4-es csoportban körmérkőzések
  • 2. forduló helyosztók 5-6. helyért A3 – B3
  • 3. forduló A1 – B2; B2 – A1
  • 4. forduló 3-4. helyért 3. forduló vesztesei; 1-2. helyért 3. forduló győztesei

    Díjazás:

    Az első helyezett csapat serleg, az 1-3. helyezett csapatok érem, a 4-8.
    helyezett csapatok focilabda, az 1-8. helyezett csapatok oklevél díjazásban
    részesülnek. Külön díjazásban részesül a gólkirály, a legjobb kapus és a
    mezőny legjobbja.

    Költségek:

    A rendezés és díjazás költségeit a rendező szervek fedezik, az egyéb
    költségek a résztvevő csapatokat terhelik.

    Egyéb:

    A mérkőzés jellegének megfelelő felszerelés. Az öltözőben hagyott
    tárgyakért a rendezőség nem vállal felelősséget. Rongálás esetén a javítás
    költségeit a csapatoknak kell megtéríteni. Labdával melegíteni csak a pályán
    lehet.

    Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola

    nevelőtestülete


    Eger, 2006. október. 16.



    Szerző: Márky Vilmos