Fórián Diána

Szakvizsgázott általános iskolai tanító.

Szaktanácsadó-mesterpedagógus.

Jelenleg a 1. a osztály osztályfőnöke.

Több, mint három évtizedes tanítói, osztályfőnöki tapasztalat áll mögöttem, azóta foglalkozom gyerekekkel.

7 évig Budapesten tanítottam NYIK-es és ÉKP-s osztályokban anyanyelvet, ének-zenét. Szerveztem alsós gyerekeknek kamarakórust.

1994-től tanítok ebben az iskolában. Szívügyemnek tekintem az anyanyelvi nevelést – a kommunikációt és a zenei nevelést.
Osztályaimban furulyát tanítok. Sok tanítványom ennek hatására folytatja a hangszeres tanulást zeneiskolában. Többen zenekarban játszanak azóta.

2003-tól a Jenaplán módszerrel induló osztályokban vagyok osztályfőnök. Nagyon szeretek ezzel a módszerrel dolgozni.
Évekig készítettem kolléganőmmel színvonalas iskolai alsós Karácsonyi műsorokat.
Osztályaimmal Karácsonykor és Anyák napján lepjük meg a szülőket hangszeres, irodalmi műsorral.

2012-ben szakvizsgázott pedagógus lettem, majd 2018-ban szaktanácsadó – mesterpedagógus minősítést szereztem.
Fontosnak tartom a tehetséggondozást is. A Bolyai magyar csapatversenyen tanulóim nagy számban indulnak, területi versenyen évek óta helyezéseket érnek el.