Országos Duatlon Diákolimpia – Marcali

Újabb diákok szerezték meg a + 10 pontot az egyetemi felvételihez, Marcaliban, az Országos Duatlon Diákolimpián!

Bár még mindig sokan nem tudják, sem diákok, sem szülők, hogy a testnevelés sport tantárgy tanulmányi versenye a diákolimpia. Az országos döntőben, akár egyéniben, akár csapatban elért 1-3. helyezésért + 10 pont többlett jár majd az egyetemi felvételin, amit 8 évig válthatnak be a diákok.

Ismét sikeresen szerepeltek diákjaink az őszi szünet első napján ,Marcaliban megrendezett Országos Duatlon Diákolimpián. Gyönyörű őszi idő fogadta a kegyeibe a versenyzőket. A futásból, kerékpározásból és ismét futásból álló sportág népszerű a gyerekek körében. Elsősorban állóképességet követel, kellő vagányságot és merészséget , technikai tudást a kerékpározáshoz  és taktikai imereteket, amit versenyhelyzetben is jól kell tudni alkalmazni. Valamint a csapat szellemet is erősíti, mert a 4 tagból álló teamből, 3 embernek mindenképpen célba kell érnie. Ez utóbbi sajnos a IV. kcs-os lányoknak nem sikerült, mert futás illetve kerékpározás közben baleset érte 1-1 tanulónkat, valamint a technika ördöge „megtréfálta” a 3. csapattagot, így csak 1 diáknak lett egyéniben eredménye.

EREDMÉNYEK:

III. kcs-os fiúk „B” kategória csapat  1. hely

Fricz Sándor 6.b  egyéni       8.hely

Balog Ábel 6. b                     9. hely

Bertók Milán 6.b                 16. hely

Horváth Barnabás 6.b        21. hely

III. kcs-os lányok „B” kategória csapat 2. hely

Nagy Kincső Zsófia  5.b     6. hely

Karsay Bíborka          7.b    13. hely

Tóth Hanga Boglárka  5.a      14. hely

Kovács Maja 6.b                    22. hely

IV. kcs-os fiúk „B” kategória csapat 2. hely

Bakondi Bálint 8.c 1. hely

Dér-Herendovics Zsombor 8.a 16. hely

File Buda Sándor 8.a            18. hely

Horváth Sámuel 7.b             27. hely

IV. kcs-os lány „B” kategória egyéni

Sipos Anna 8.a                        13. hely

II. kcs-os lány „A” kategória

egyéni                 Pummer Kincső 4.c               16. hely

Felkészítő tanárok voltak: Fodor-Fejes Adrian Adél, Kocsisné Nagy Erzsébet, Terenyei Ákos.

Köszönet pedagógus asszisztentensünknek, Garabás Gizellának és a gyakorlati időt  nálunk töltő Kertész Balász egyetemi hallgatónak.

A további eredményeket az alábbi linket lehet böngészni:

Az esemény facebook oldala

Fodor-Fejes Adrian